U <span>zraněné lyžařky</span> v Beskydech zasahoval i vrtulník

Domácí
29. 3. 2009 17:49
Zraněnou lyžařku převezl do nemocnice vrtulník. (Ilustrační foto)
Zraněnou lyžařku převezl do nemocnice vrtulník. (Ilustrační foto)

Zraněnou lyžařku převezl do nemocnice vrtulník. (Ilustrační foto)Těžce zraněnou lyžařku v Beskydech zachraňovala posádka vrtulníku letecké záchranné služby z Ostravy. Horská služba v moravskoslezském pohoří ošetřila další čtyři zraněné, a to i přesto, že lyžařů o víkendu výrazně ubylo.

Čtyřiatřicetiletá lyžařka si kolem sobotního poledne způsobila těžké poranění nohy v lokalitě Kohútka. Ženě, která byla po pádu při vědomí, poskytli první pomoc členové horské služby. "Posádka záchranné služby pak ženě zajistila žilní vstup a podala léky tlumící bolest. Záchranáři také ošetřili zraněnou končetinu. Pacientka byla poté transportována na traumatologický příjem nemocnice ve Zlíně," upřesnil mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

ČTĚTE TAKÉ: V Krkonoších spadla falešná lavina. Bylo to cvičení
                        Horská služba na Šumavě zachraňovala vysílené běžkaře

Vleky byly v provozu ve všech beskydských areálech. Kvůli teplému počasí ale ubylo na horách 20 až 30 centimetrů sněhu. "Hřebeny mají v průměru jeden a půl metru, svahy od 120 do 150 centimetrů a Lysá hora dva a půl metru," uvedl dispečer. V neděli navštívilo hory jen minimum lidí. "Dole prší a nahoru nikdo nejde. Sníh je mokrý, rozbředlý, špinavý," popsal aktuální podmínky na moravskoslezských horách dispečer horské služby.

Ilustrační foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Pár kondorů královských (na archivním snímku je dospělý jedinec) pečuje v ostravské zoo o své sedmé mládě. Je to samička. Vyklubala se v polovině února a vypadá to, že prospívá velmi dobře.

Pár kondorů královských pečuje v ostravské zoologické zahradě o své sedmé mládě

Domácí
19. 4. 2026
ilustrační obrázek

Češi a energie: snížíme zálohu, ušetříme – čtvrtina ani neví, za co platí

Domácí
19. 4. 2026
ilustrační obrázek

České skleníky bez chemie mají úspěch, hrozí jim ale konec levného tepla

Domácí
19. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ