Ujíždějícího řidiče zastavil až zátaras, dva policisté zraněni

Domácí
12. 2. 2014 13:23
Zatýkání pachatele.
Zatýkání pachatele.

Po vážné nehodě bylo dnes na více než tři hodiny uzavřeno Karlovo náměstí v centru Prahy. Řidič, kterého pronásledovali policisté, tam narazil do zátarasu vytvořeného z policejního auta. Zraněni při tom byli dva policisté a řidič pronásledovaného vozu. Uvedly to mluvčí pražské policie a záchranné služby Hana Jeřábková a Jiřina Ernestová. Provoz byl na náměstí znovu obnoven krátce po 15. hodině.

"Všichni tři jsou při vědomí a jejich zranění jsou lehká až středně těžká. Nikdo není v ohrožení života," uvedla mluvčí záchranky.

Zatýkání pachatele.Podle policejní mluvčí řidič začal před policisty ujíždět poté, co ho vyzvali k zastavení kvůli podezření, že má na voze kradené registrační značky. "Řidiče vyzvali k zastavení, což ale nerespektoval a začal jim ujíždět," uvedla mluvčí.

Hlídka podle ní pronásledovala řidiče od Jižní spojky přes ulice Na Výtoni, Vyšehradská a Palackého směrem ke Karlovu náměstí, kde byl už vytvořen z dalšího policejního vozidla zátaras. "Do něj řidič pronásledovaného vozu v plné rychlosti narazil," řekla Jeřábková. Doplnila, že podle následného zjištění policistů byl i vůz, se kterým řidič ujížděl, kradený.

Dopravu na Karlovo náměstí řídila zhruba od 11.45 dopravní policisté. Omezení se dotklo i některých tramvajových linek, jejich provoz byl obnoven po krátce po 14. hodině. Auta se pak na náměstí mohla vrátit asi o hodinu později.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Doležal Michal, Tereza Kučerová.

Další čtení

Stavebnice Merkur slaví sto let. Stala se českou legendou, připomíná muzeum

Domácí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 08:42

Soud v Semilech dnes opět otevře restituční kauzu Walderode

Domácí
18. 9. 2025

Soud snížil Tempelovi odškodnění, dostane dalších 6,23 milionu korun

Domácí
17. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ