Uprchlý vězeň se vloupal do obchodu, nedaleko hned začal popíjet

Domácí
2. 2. 2018 17:00
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policisté na Blanensku chytili vězně, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice. Vloupal se do obchodu v Újezdu u Kunštátu, po následné pátrací akci putoval zpět za mříže. Na policejním webu to uvedl mluvčí Bohumil Malášek.

Lupič poničil skleněnou výplň dveří obchodu se smíšeným zbožím a dostal se dovnitř. Odnesl si hlavně alkohol a cigarety, celkem zboží nejméně za 20 tisíc korun. "Že se zloděj dal hned po akci do popíjení, zjistili policisté záhy. Nasvědčovaly tomu nedaleko odložené rozpité láhve s alkoholem," uvedl mluvčí.

Při vyšetřování případu na místě policisté zjistili, že v obci občas pobývá cizí muž. Další zjištění je navedlo na stopu, že by tím mužem mohl být vězeň, kterému se v listopadu podařilo utéct z kuřimské věznice. Policisté proto do pátrací akce nasadili několik policejních hlídek, které operovaly nejen na Blanensku, ale například i v Brně.

"Jedna z hlídek narazila v Kunštátu na podnapilého muže, ten se při kontrole nakonec ani nemohl vymlouvat a vloupání do obchodu přiznal. Navíc se po předložení dokladů potvrdilo, že zlodějem je uprchlý sedmatřicetiletý vězeň," uvedl mluvčí. Po prošetření případu muž putoval v poutech zpět za mříže kuřimské věznice.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Pavlíček Luboš

Další čtení

Demonstrace a happening proti masovému turismu, 28. června 2025, Praha. Několik desítek demonstrantů na Staroměstském náměstí protestovalo proti masovému turismu. Kritizovali, že turismus vyvíjí tlak na ceny bydlení. Akci pořádala organizace Kolektiv 115 a měla podobu fotbalového utkání mezi týmem Prahy a Airbnb.

Na Staroměstském náměstí v Praze se sešli protestující proti masovému turismu (FOTOGALERIE)

Domácí
28. 6. 2025
Velký jezdecký den při příležitosti 80 let chovu starokladrubského vraníka ve Slatiňanech, 28. června 2025, venkovní jízdárna (kolbiště) Na Rembáni, Hřebčín Slatiňany, Chrudimsko.

Oslavy chovu starokladrubského vraníka přilákaly do Slatiňan přes 1800 lidí

Domácí
28. 6. 2025
Zelená perla. Asi fakt existuje. (ilustrační foto)

Nejvíce antiekologický výrok míří za Motoristy. Jejich Macinka dostal zlato i stříbro

Domácí
28. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ