<span>V kufru shořelého auta</span> v Havířově našli mrtvolu

Domácí
13. 6. 2010 10:15
Hašiči našli mrtvolu v kufru vyhořelého auta (ilustrační foto).
Hašiči našli mrtvolu v kufru vyhořelého auta (ilustrační foto).

Hašiči našli mrtvolu v kufru vyhořelého auta (ilustrační foto).Hasiči našli v Havířově v kufru vyhořelého auta mrtvolu. Podle soudního znalce jde o vraždu.

Pachatel pravděpodobně vůz značky Fiat podpálil kvůli zahlazení stop. Kriminalisté dosud nejsou schopni určit, jestli jde o mrtvolu muže, nebo ženy, kvůli tomu, jak je tělo ohořelé. "Nyní prověřují majitele auta," řekl mluvčí moravskoslezské policie Miroslav Pech.

"V půl čtvrté byl nahlášen na tísňovou linku požár vozidla v Havířově. Hasiči po uhašení požáru zjistili, že v kufru vozidla se nachází torzo lidského těla, v podstatě ohořelé lidské tělo. Zatím nevíme nic víc, jestli je to muž, nebo žena, ani příčinu smrti," uvedl Pech.

ČTĚTE TAKÉ: Hoteloví hosté spali na mrtvé ženě

Na případu celé dopoledne pracovali specialisté krajské kriminální služby. "Přivolaný soudní znalec konstatoval, že došlo evidentně k úmyslnému zabití osoby. Násilná smrt je zjevná ze způsobu spáchání. V tuto chvíli máme identifikované vozidlo, provádíme veškeré prověřování osoby, které patří," řekl Pech. Způsob zabití zatím policie nebude zveřejňovat.

Auto se po zapálení na Bludovickém kopci samovolně rozjelo, ujelo asi deset metrů a narazilo do sloupu elektrického vedení. "Už v době, kdy jelo, hořelo. Všechno proto nasvědčuje tomu, že někdo založil požár úmyslně uvnitř auta," dodal policejní mluvčí. 

Ilustrační foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Výpadek proudu postihl milion odběrných míst, způsobil ho spadlý kabel

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

Analytici: Evropa potřebuje inteligentní sítě. Zvýší bezpečnost, sníží cenu

Domácí
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ