Ve znojemském paneláku našli právě narozené dítě

Domácí
3. 2. 2011 22:35
Novorozenec (ilustrační foto).
Novorozenec (ilustrační foto).

Odložené novorozeně našli ve čtvrtek odpoledne ve Znojmě. Dítě objevila na chodbě panelového domu v Gagarinově ulici jeho obyvatelka. Informovala o tom mluvčí policie Lenka Drahokoupilová. Po matce policie pátrá. Dítě by mělo být mimo ohrožení života.

Žena našla chlapečka v 17 hodin, ležel zabalený v dece. Poté jej sanitka převezla do nemocnice. Policie po předání novorozence zdravotníkům zahájila pátrání po jeho matce. Proč chlapečka opustila, se zatím neví.

"Dítě přišlo na svět jen několik hodin před nálezem. Bylo podchlazené, což je u tak malých dětí vždy velký problém. Okamžitě jsme jej zahřáli a převezli do nemocnice," řekla mluvčí jihomoravské záchranné služby Barbora Zuchová.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Dvě děti zůstaly v Praze v zamčeném autě, jejich matka si odběhla nakoupit

Domácí
27. 6. 2026

Volby se podle očekávání uskuteční 9. a 10. října, o vyhlášení rozhodl prezident

Domácí
26. 6. 2026

Ostravský soud propustil karvinského primátora Wolfa, návrhu na vazbu nevyhověl

Domácí
26. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ