Veterináři zabavili chovateli v Mladé Boleslavi 34 psů

Domácí
2. 10. 2014 10:13
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Veterináři odebrali chovateli v Mladé Boleslavi 34 psů, kteří žili v nevyhovujících podmínkách. Při předchozích kontrolách u něj inspektoři údajně napočítali až 43 zvířat držených pohromadě na jednom místě. Potrestání chovatele řeší mladoboleslavský magistrát, sdělil Petr Pejchal z tiskového oddělení Státní veterinární správy.

Veterináři umístili psy do útulku (ilustrační foto).Majitel podle něj choval psy v centru města v nevhodném prostoru s velkým množstvím předmětů, o které se mohla zvířata poranit. Chovaní psi se vzájemně napadali, majitel jim navíc nezajistil očkování proti vzteklině. Veterináři psy umístili do útulku v Lysé nad Labem.

Případem se nyní zabývá mladoboleslavský magistrát. "Správní řízení však ještě nebylo ukončeno, a proto nelze říci, jak velkou částku nakonec bude muset viník zaplatit," uvedl Pejchal. Za porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání podle něj hrozí až půlmilionová pokuta a za porušení veterinárního zákona může být sankce až 10 tisíc korun.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Pavlíček Luboš

Další čtení

ilustrační foto

Češi své Ukrajince už přijali. A těm se daří zapojit do společnosti, ukázal průzkum

Domácí
1. 3. 2026
ilustrační foto

Konflikt komplikuje dovolené: Češi mají jednat s pojišťovnami a aerolinkami

Domácí
1. 3. 2026
Bývalý dominikánský klášter. Město objekt zrekonstruuje pro potřeby základní umělecké školy, oprava bude trvat dva roky.

Přestavba dominikánského kláštera v Chebu začíná, potrvá dva roky

Domácí
1. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ