Vězni se rvali kvůli šachové partii. Padaly rány židlí

Domácí
24. 1. 2013 10:25
Obžalovaný Jakub Kovalík.
Obžalovaný Jakub Kovalík.

Rvačku mezi vězni ostravské vazební věznice začal ve čtvrtek projednávat Krajský soud v Ostravě. Mladík Jakub Kovalík podle obžaloby po prohrané partii šachu brutálně napadl spoluvězně, nejprve pěstmi a pak kovovou židlí. Způsobil mu závažnější zranění hlavy, která si zbitý muž léčil přes dva týdny. Kovalík se přiznal. Údajně se v něm nahromadila agresivita.

Společně na cele byli muži jen dva dny. Oba se na svobodě věnovali bojovému umění. První den společného pobytu si dokonce na sobě zkoušeli různé chvaty. Druhý den si zahráli šachy. Obžalovaný Kovalík prohrál, a když spoluvězeň sklízel figurky, podle žalobce bezdůvodně zaútočil.

"Přes stůl muže úderem pěstí srazil ze židle na podlahu cely. Pak jej chodidlem obutým do pantofle kopl do levého oka," popsal útok státní zástupce. Tím ale bití neskončilo. Kovalík vzal kovovou židli a jednou spoluvězně udeřil do hlavy. Pak jej znovu bil pěstmi.

Kovalík se ve čtvrtek  před soudem přiznal. Odmítl jen obvinění, že k útoku použil židli. Řekl také, že dozorce žádal o to, aby byl na cele sám. "Hromadila se ve mně agresivita. Chtěl jsem být sám. Nebylo ale místo," řekl mladík, který byl ve věznici také kvůli těžkému ublížení na zdraví. Za to byl už odsouzen a ve vězení by měl strávit 4,5 roku. Tato doba se pravděpodobně dalším trestem ještě prodlouží.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Hradec Králové kvůli počasí odložil sobotní dronovou show, má být největší v ČR

Domácí
11. 7. 2025

Decroix zvažuje, že by stát mohl přijímat darem i majetek nejasného původu

Domácí
11. 7. 2025

Kybernetický úřad varuje před využíváním produktů čínské společnosti DeepSeek

Domácí
10. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ