Vraždu Monyové bude řešit Ústavní soud, manžel podal stížnost

Domácí
16. 5. 2013 10:13
Simona Monyová zemřela pravděpodobně rukou svého muže předloni v srpnu.
Simona Monyová zemřela pravděpodobně rukou svého muže předloni v srpnu.

Případem vraždy brněnské spisovatelky Simony Monyové se bude zabývat Ústavní soud. Obdržel stížnost jejího manžela Borise Ingra, jenž si odpykává patnáctiletý trest vězení. Stížnost přišla minulý týden, zatím o ní soud nerozhodl.

Ingr své manželce podle pravomocného verdiktu při hádce zasadil šest ran nožem. Autorka úspěšných románů pro ženy na místě zemřela. Ingrovo dovolání nedávno odmítl Nejvyšší soud.

V ústavní stížnosti Ingr opět tvrdí, že justice ke kauze přistoupila jednostranně a nezohlednila všechny důkazy, které navrhoval. Ústavní soud o stížnostech obvykle rozhoduje několik týdnů až měsíců. Drtivou většinu podnětů z trestní oblasti odmítá bez věcného projednání. Teoreticky ale může rozsudek zrušit a nařídit nové projednání kauzy.

K vraždě se Ingr nikdy nepřiznal. Prý si na osudný den vůbec nevzpomíná. Naznačoval ale to, že možná sám čelil napadení. Soudy však dospěly k závěru, že na manželku zaútočil on. Motivem byly dlouhotrvající konflikty a vztahové problémy.

Čin se stal předloni v srpnu. Do domu Monyové v Brně-Obřanech přišel Ingr večer s lahví vína a bonboniérou. Řekl, že jde uspat jejich sedmiletého syna. Monyová seděla na zahradě se dvěma kamarádkami a souhlasila. Ingr prý před očima dítěte otevřel okno a vyskočil z něj. Z malé výšky dopadl na auto před domem, vážně se nezranil. Pak se manželé pohádali, při hádce Ingr ženu napadl nožem. K tomu, že ji pobodal, se přiznal záchranářům.

Autor: ČTK Foto: Jan Zatorsky

Další čtení

ilustrační foto

POČASÍ: Je vám zima? Omyl, míří sem babí léto. Vrátí se až tropické třicítky

Domácí
18. 9. 2025

Stavebnice Merkur slaví sto let. Stala se českou legendou, připomíná muzeum

Domácí
Aktualizováno: 18. 9. 2025 08:42

Soud v Semilech dnes opět otevře restituční kauzu Walderode

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ