Vykradli baziliku na Svaté Hoře, pryč jsou svícny i andělé

Domácí
29. 5. 2012 13:40
Bazilika na Svaté Hoře.
Bazilika na Svaté Hoře.

Zloději v noci vykradli svatohorskou baziliku v Příbrami. Z poutního místa zmizely stříbrné svícny a sochy andělů, výše škody zatím známa není, řekla mluvčí příbramské policie Monika Schindlová.

"Oznámení o krádeži jsme dostali po šesté hodině. Z baziliky zmizelo šest až sedm stříbrných svícnů a sochy andělů. Nyní čekáme na dokumentaci od oznamovatele, abychom mohli stanovit výši vzniklé škody," upřesnila mluvčí.

Zloději se do baziliky na Svaté Hoře podle policie dostali bočním vchodem přes Svatohorské schody, které spojují město s poutním místem. "Vyšetřovatelé na místě pracovali celé dopoledne, čekáme nyní také na fotodokumentaci. Zítra nebo pozítří po ukradených předmětech prostřednictvím médií vyhlásíme pátrání," dodala mluvčí.

S ohledem na vyšetřování se k případu i k množství ukradených artefaktů a jejich ceně zástupkyně příbramské římskokatolické farnosti odmítla vyjádřit.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Desítky lidí vynesly tibetskou vlajku na Sněžku, akce připomněla okupaci Tibetu

Domácí
7. 3. 2026
ilustrační obrázek

Více topných dní zvýšilo spotřebu paliva, ceny pelet v zimě stouply až o pětinu

Domácí
7. 3. 2026
ilustrační obrázek

Květiny na MDŽ jdou na odbyt. Nejvíce frčí tulipány a jarní kytice

Domácí
7. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ