Z přechodu Lanžhot ukradli bronzovou sochu za 300 tisíc

Domácí
30. 12. 2011 10:51
Policie vyšetřuje krádež sochy za 300 tisíc korun (ilustrační foto).
Policie vyšetřuje krádež sochy za 300 tisíc korun (ilustrační foto).

Z hraničního přechodu Lanžhot na Břeclavsku někdo ukradl bronzovou sochu dívky v kroji. Škoda činí asi 300 tisíc korun. Socha stála ve volně přístupném areálu celního úřadu u parkoviště na dálnici D2. Vážila asi 200 kilogramů.

"Podle zjištěných stop je pravděpodobné, že pachatel dílo vytrhl z podstavce pomocí vozidla a poté sochu odvezl neznámo kam," uvedla břeclavská policejní mluvčí Kamila Haraštová. Policisté nezvyklý případ vyšetřují, pachatele zatím neznají. Kdy přesně socha zmizela, Haraštová nezveřejnila.

Bronzová socha představovala dívku v kroji, která drží pecen chleba a džbán. Socha je asi 30 let stará. Spíše než její umělecká hodnota zřejmě zloděje lákal kov, z něhož je dílo zhotoveno.

Další čtení

ilustrační obrázek

NKÚ prověřil miliardové investice do ETCS: Bezpečnost roste, efektivita pokulhává

Domácí
15. 6. 2026
ilustrační obrázek

Po chladnějším úvodu týdne míří do Česka tropy. Teploty vyšplhají až na 35 stupňů

Domácí
15. 6. 2026
ilustrační obrázek

Velkolepá premiéra v srdci Prahy: Svatovítské varhany získají požehnání

Domácí
15. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ