Zaměstnanci pošty si nakradli stovky tisíc litrů nafty

Domácí
26. 4. 2016 20:24
Úbytek nafty odhalila pošta interním šetřením.
Úbytek nafty odhalila pošta interním šetřením.

Česká pošta odhalila několik svých zaměstnanců, kteří jsou podezřelí, že ji během minimálně tří let okradli o desítky až stovky tisíc litrů nafty. Policie v pátek zadržela 14 lidí, z toho sedm zaměstnanců České pošty, kteří jsou z krádeže podezřelí. Obviněni v kauze byli čtyři muži. Škoda se odhaduje na několik milionů korun. Informoval o tom server iDnes.cz.

Policie v pátek ráno zloděje přistihla při činu. "Nyní stíháme čtyři muže pro podezření ze spáchání trestného činu krádeže, za který jim hrozí až dva roky odnětí svobody," řekl mluvčí pražské policie Jan Daněk. Server napsal, že spolu se sedmi zaměstnanci pošty je podezřelých dalších 11 lidí, kteří podle policie ukradenou naftu kupovali.

Úbytek nafty odhalila pošta interním šetřením, zaznamenala nesrovnalosti mezi očekávanou spotřebou paliva u tahačů návěsů a tankovaným množstvím na čerpací stanici České pošty. Naftu zaměstnanci pošty podle informací firmy přečerpávali z nádrže v prostorách myčky, kde nejsou kamery.

Autor: ČTK

Další čtení

Ministerstvo zdravotnictví uvítalo, že Ústavní soud nezměnil úhradovou vyhlášku

Domácí
22. 10. 2025
ilustrační foto

U Prahy hoří soustava hal. Požár potrvá asi do rána. Škoda až 120 milionů

Domácí
22. 10. 2025
Demonstrace Zachraňme ministerstvo životního prostředí, 22. října 2025, náměstí Svobody, Brno. Organizátoři chtějí upozornit na to, že ministrem musí být člověk, který rozumí vědě a bere ochranu přírody vážně. Možný kandidát na ministra Petr Macinka (Motoristé) je podle nich nevhodný.

Tisícovka lidí na náměstí v Brně protestovala proti ministerským ambicím Macinky

Domácí
22. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ