Zemřelo i druhé dítě sražené při nehodě. Řidič mohl mít záchvat

Domácí
20. 11. 2011 10:28
Lidé na místě nehody začali už v sobotu večer pokládat svíčky.
Lidé na místě nehody začali už v sobotu večer pokládat svíčky.

Sobotní nehoda v Hradci Králové, při níž řidič srazil dvě děti ve věku tři a pět let, má už druhou oběť. V nemocnici zemřel i druhý chlapec. Podle očitých svědků nezvládl řidič řízení z toho důvodu, že ho přepadl záchvat. Osobní automobil se několikrát otočil kolem své osy a narazil do domu. Policie už řidiče obvinila z usmrcení z nedbalosti.

Nehoda se stala v klidné ulici, kde je velmi malý provoz a kde byly děti na procházce se svými prarodiči. Řidič do dětí najel smykem. Média spekulují o tom, že řidič takzvaně "driftoval", což znamená, že úmyslně jel smykem. Podle televize Nova řidič děti přejel hnedNehoda se stala v klidné ulici, kde je velmi malý provoz. dvakrát.

Očitý svědek nehody, který bydlí v domě, do něhož vůz narazil, ale tvrdí, že řidiče přepadla náhlá zdravotní indispozice. "Spolujezdec na řidiče po nehodě řval: 'Jseš debil! Co lezeš do auta, když máš záchvaty!'," vylíčil on-line deníku TÝDEN.CZ svědek. Asi čtyřicetiletému řidiči se prý skoro nic nestalo, utrpěl jen lehčí zranění hlavy při nárazu do domu.

Na silnici čáry, na chodníku svíčky

"Dvakrát nebo třikrát se auto otočilo kolem své osy a narazilo předkem auta do domu," popisuje svědek. Policie "hodiny" na silnici vyznačila červenými čárami. Kolem chodníku už v sobotu večer lidé začali pokládat svíčky.

Policie vzhledem k rodině bližší informace zveřejňovat nechce. "Vyšetřovatel obvinil čtyřicetiletého řidiče z usmrcení z nedbalosti, kde je maximální sazba deset let odnětí svobody. Zároveň připravuje podnět pro vzetí do vazby," uvedla Ivana Ježková.

Zranění obou dětí byla velice vážná už při převozu do nemocnice. Tříletý chlapec jim podlehl několik desítek minut po nehodě, pětiletý chlapec o život bojoval až do večerních hodin.

Policisté už na místě zjistili, že čtyřicetiletý řidič před jízdou nepil, a negativní byl i orientační test na drogy.

Autor: - vok -, ČTK Foto: ČTK , Policie ČR

Další čtení

Policie odložila prověřování Macinkových zpráv prezidentovu poradci

Domácí
30. 4. 2026

Soud zamítl čtyři stížnosti na vazbu v kauze útoku na pardubickou zbrojovku

Domácí
30. 4. 2026
ilustrační foto

Loni v Česku na silnicích zemřelo 68 nepřipoutaných lidí, meziročně více

Domácí
30. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ