Žena přejela známého autem. Za vraždu si odsedí 11 let

Domácí
4. 8. 2015 16:35
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Radka Horáková, která loni po hádce schválně přejela svého známého autem, si za vraždu odpyká 11 let ve vězení. V úterý o tom rozhodl Vrchní soud v Praze, který zamítl ženino odvolání. Horáková se navíc musí podrobit ústavní protialkoholní léčbě a na svobodě nebude smět devět let usednout za volant. Pozůstalým musí zaplatit přes milion korun za nemajetkovou újmu.

Muž zemřel večer 4. června 2014 poté, co s Horákovou pohádal a řekl, jí, že chce opustit jejich společnou domácnost ve středočeských Mnichovicích. Poté, co odešel pryč, se za ním opilá žena vydala autem. Zhruba 300 metrů za obcí ho dojela a na přehledném úseku silnice ho zezadu srazila rychlostí přes 50 kilometrů v hodině. Způsobila mu vážná zranění, kterým na místě podlehl.

Horáková se hájila tím, že svého známého rozhodně nechtěla usmrtit. Prý u něj hodlala nejdříve zastavit a promluvit si s ním, když ale zpozorovala, že je opilý, rozmyslela si to a jela dál. Muž pak podle ní patrně udělal krok stranou a tak se jí dostal pod kola. Znalci však uvedli, že v okamžiku střetu nijak nebrzdila a že navíc znenadání přejela do protisměru. "V tu chvíli mi asi muselo zasvítit slunce, pak jsem ucítila ránu," tvrdila dnes žena.

Svědci dříve poukazovali na to, že Horáková muže autem naháněla už v minulosti, její známý však stihl uskočit vždy, než nastala kolize. Odsouzená připustila, že jednou takto skutečně muže pronásledovala, bylo to prý ale proto, že její matce ukradl důchod z kasičky. Žena apelovala na soud, aby jí snížil trest mimo jiné kvůli jejím dvěma nezletilým dětem. Dcera i syn pobývají od doby, kdy jejich matka skončila ve vazbě, v dětském domově.

Autor: ČTK Foto: Karel Šanda

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ