Kvůli uniklé kyselině museli hasiči evakuovat stovku lidí

Domácí
5. 6. 2018 16:01
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Hasiči v Kladně-Dubí evakuovali zhruba 100 lidí kvůli úniku kyseliny chlorovodíkové v areálu nejmenované firmy. Nikdo nebyl zraněn, na místo jede chemická laboratoř. Pracovníci firmy mají situaci pod kontrolou a hasiči jim pouze pomáhají při zkrápění, řekla mluvčí krajských hasičů Vladimíra Kereková.

Událost byla hlášena hodinu před polednem. Nehoda se podle mluvčí stala při přečerpávání, uniklo zhruba 300 litrů kyseliny. Hasiči evakuovali lidi z přilehlých budov - žáky učiliště a obyvatele ubytovny. Vrátit se budou moci asi po dvou hodinách, až se situace vyřeší.

"Na místo jede naše chemická laboratoř, která proměří ovzduší. Informovali jsme už zástupce odboru životního prostředí a primátora Kladna," dodala Kereková. Další opatření podle ní nejsou nutná. Nebylo třeba ani varovat okolní obyvatelstvo.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Ožana Jaroslav

Další čtení

Americká herečka Dakota Johnsonová dnes převzala Cenu prezidenta MFF

Domácí
6. 7. 2025
ilustrační foto

Vedro je všude, ale na Moravě navíc silné bouřky, vítr, srážky

Domácí
6. 7. 2025

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ