Langer pověřil vedením prezidia Jana Brázdu

Domácí
23. 3. 2007 18:09
bez popisku 5734
bez popisku 5734

bez popisku 5734Po přijetí rezignace Vladislava Husáka ministr vnitra Ivan Langer rozhodl, že vedením prezidia bude pověřen Jan Brázda. Dosavadní Husákův náměstek pro uniformovanou policii by měl svou funkci vykonávat od 1. dubna 2007.

Brázda po výběrovém řízení, které vyhrál, byl funkcí náměstka pověřen od 15. ledna 2006 a k 1. srpnu byl oficiálně jmenován. Předtím Brázda působil jako zástupce ředitele západočeské policejní správy.

Veřejnost si Brázdu pamatuje jako vedoucího týmu policistů, kteří na loňském mistrovství světa ve fotbale pomáhali. Dále na sebe upozornil také podáním trestního oznámení na státní zástupkyni Antonii Zelenou. Ta se údajně snažila zasahovat do personálních záležitostí policie v souvislosti s technoparty CzechTek, konanou v roce 2004 v Boněvově na Tachovsku.

Foto: ČTK

 


 

Autor: ČTK

Další čtení

V letošním 1. pololetí napršelo nejméně za více než 60 let, spadlo 222 mm srážek

Domácí
3. 7. 2025

Na sankční seznam přibyl spolupracovník Medveděva Osipov kvůli výhrůžkám Haškovi

Domácí
2. 7. 2025

Hasiči mají požár u muničního skladu na Litoměřicku pod kontrolou

Domácí
2. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ