Letadlu Travel Service praskly při přistání pneumatiky

Domácí
29. 4. 2016 18:31
Letadlo Travel Service v barvách Oman Air.
Letadlo Travel Service v barvách Oman Air.

Letadlu tuzemské letecké společnosti Travel Service na lince z Ománu do Abú Zabí ve Spojených arabských emirátech praskly během přistání dvě pneumatiky. Poškození podvozku stroje, který česká společnost pronajala letecké společnosti Oman Air, se obešlo bez zranění, uvedl server idnes.cz. Nehoda se stala ve středu.

Na palubě letounu bylo 150 cestujících a sedm členů posádky. Nikdo nebyl zraněn, cestující opustili letadlo po schodech, řekla mluvčí společnosti Vladimíra Dufková. Příčina nehody se vyšetřuje.

Travel Service patří do skupiny Unimex Group, kterou vlastní podnikatelé Jiří Šimáně a Jaromír Šmejkal. Necelý poloviční podíl v dopravci drží čínská investiční společnost CEFC. Vlastními letadly provozují SmartWings lety do 51 destinací, ve spolupráci s partnerskými leteckými společnostmi umožňují letět celkem do více než 80 destinací.

Autor: ČTK Foto: , Twitter

Další čtení

ilustrační obrázek

Levný obecní byt za 4 500 korun pro ministryni? Piráti chtějí konec neprůhledného bydlení politiků

Domácí
5. 5. 2026
ilustrační obrázek

Vyšetřování příčiny požáru v Českém Švýcarsku pokračuje, škody zatím nejsou jasné

Domácí
5. 5. 2026
ilustrační obrázek

Abatyši hrozí až deset let: podle obžaloby neoprávněně převedla nemovitosti

Domácí
5. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ