Lidé z Prahy 10 se dočkají vody až v pondělí večer

Domácí
1. 4. 2013 11:09
Na místě při vzniku havárie vytékalo 300 litrů za sekundu.
Na místě při vzniku havárie vytékalo 300 litrů za sekundu.

Třicet tisíc obyvatel pražského Zahradního Města, sídliště Skalka a sídliště Košík se dočká vody z vodovodu až v pondělí večer. Vodohospodáři pokračují v opravě havárie vodovodního řadu, který praskl v Hostivaři v neděli. Výkopové práce jsou hotové a nyní dělníci montují nové potrubí, sdělil mluvčí Pražských vodovodů a kanalizací Ondřej Pokorný.

Vodovodní řad o průměru 80 centimetrů z roku 1980 praskl v neděli odpoledne na křižovatce ulic U břehu a K Horkám v zahrádkářské kolonii v Praze 10. Opravu komplikoval podmáčený terén, protože na místě při vzniku havárie vytékalo 300 litrů za sekundu. V noci vodohospodáři museli celé potrubí vypustit a vykopat poškozenou rouru. "Výkopové práce byly ukončeny a budou následovat práce montážní. Poté se bude vodovodní řad tlakovat a napouštět a plnohodnotné obnovení dodávky vody očekáváme ve večerních hodinách," uvedl Pokorný.

Zásobování pitnou vodou zajišťují desítky cisteren. Třicetileté potrubí patří podle Pokorného k těm mladším, příčinou podélné praskliny bude pravděpodobně pohyb těžké, po zimě vodou nasáklé půdy.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Šimánek Vít

Další čtení

Luděk Šteffel

Šteffel z Dozimetru dostal podmínku, musí také zaplatit dva miliony korun

Domácí
6. 11. 2025

Šikmý kostel v Karviné čeká oprava za sedm milionů korun

Domácí
6. 11. 2025
ilustrační foto

Okamura úřaduje. Jako první nechal sundat ze Sněmovny ukrajinskou vlajku

Domácí
6. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ