Má mít Vojenská policie vyšší pravomoce? Opozice je proti

Domácí
20. 1. 2017 13:45
Vojenská policie (ilustrační foto).
Vojenská policie (ilustrační foto).

Sněmovna opět nedokončila úvodní kolo projednávání širších oprávnění pro Vojenskou policii. Při vyšetřování by dostala podle vládního návrhu novely oprávnění nasazovat agenty, sledovat lidi nebo používat krycí dokumenty.

Změnu pravomocí kritizuje opozice, podle níž by vojenští policisté neměli nahrazovat státní policii. Ministr obrany Martin Stropnický (ANO) pokládá výtky za nesmyslné. Klub TOP 09 a Starostů si pak vzal přestávku do konce jednacího dne a schůze dolní komory byla přerušena. Kdy se poslanci k předloze vrátí, není jasné. Nynější schůze bude pokračovat od úterý 31. ledna.

Debata o novele se rozvinula už předminulou středu. Z opozičních řad zazněly návrhy na její zamítnutí už v úvodním kole a na vrácení normy vládě k přepracování. Podobně jako minulý týden se dolní komora k hlasování nedopracovala.

Vojenská policie získala už dřív změnou trestního řádu možnost vyšetřovat trestné činy. Vojenští policisté ale nemají takové pravomoci jako policie státní.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Peška Stanislav

Další čtení

Andrej Babiš

Babiš řešení svého střetu zájmů zveřejní „těsně předtím“, než bude premiér

Domácí
Aktualizováno: 14. 11. 2025 01:32

Brno připlatí festivalu Ignis Brunensis. Jeho budoucnost je ale nejistá

Domácí
Aktualizováno: 14. 11. 2025 02:09

Ve Víceměřicích upletli obří adventní věnec. Míří do knihy rekordů

Domácí
Aktualizováno: 14. 11. 2025 01:31

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ