Metanol opět udeřil? Na Ostravsku možná další oběť

Domácí
25. 2. 2014 11:57
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Třiačtyřicetiletého muže nalezli v úterý v sedm ráno na ulici policisté v Ostravě-Zábřehu. Podle informací on-line deníku TÝDEN.CZ by mohlo jít o další otravu metanolem. Příčina mužova špatného zdravotního stavu se podle policie zatím zjišťuje.

"Prověřujeme okolnosti, za nichž byl nalezen muž s ročníkem narození 1971," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ ostravská policejní mluvčí Gabriela Holčáková. "Příčina jeho aktuálního zdravotního stavu zatím zjištěna není," dodala.

Pokud se podezření na otravu metanolem potvrdí, nebude sám, který v současnosti s podobnou potíží leží v nemocnici. Další muž byl totiž s podezřením na otravu hospitalizován v Novém Městě na Moravě. Jeho zdravotní stav stav je velmi vážný. Podle policie je to první případ otravou metanolem na Vysočině.

Metanol je alkohol, který lidský metabolismus mění na formaldehyd a kyselinu mravenčí, jež jsou pro člověka silně toxické. Ve větších dávkách způsobuje oslepnutí a smrt. V České republice od září 2012 metanol zabil 51 lidí, další desítky skončily v nemocnici.

Policie stíhá v souvislosti s touto kauzou přes třicet lidí. Policisté nadále varují před nákupem alkoholu nejasného původu. V oběhu jsou stále dva tisíce lahví se smrtelně jedovatým metanolem.

Další čtení

ilustrační foto

Krádež kabelů zastavila vlaky na koridoru na Přerovsku. Mají tři podezřelé

Domácí
2. 11. 2025
ilustrační foto

Čeští potápěči nově prozkoumali vrak Britannicu. 100 metrů pod vodou

Domácí
2. 11. 2025

Farma v Rohozné vykrmila 2000 hus, nejvíc jich prodá na svatého Martina

Domácí
Aktualizováno: 2. 11. 2025 12:22

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ