Mluvčí Babišovy vlády bude Barbora Peterová

Domácí
11. 12. 2017 11:49
Barbora Peterová.
Barbora Peterová.

Mluvčí vznikající menšinové vlády hnutí ANO bude Barbora Peterová. V tiskové zprávě to oznámila mluvčí ANO Lucie Kubovičová. Peterová v minulosti pracovala jako redaktorka České televize, od roku 2015 byla tiskovou mluvčí provozovatele české přenosové soustavy ČEPS.

Oficiální zprávu o jmenování Peterové zveřejní Úřad vlády ve středu, kdy prezident Miloš Zeman kabinet Andreje Babiše jmenuje. Babiš už dříve uvedl, že vláda v týž den uspořádá první zasedání, na kterém se dohodne na obsazení pozice tiskového mluvčího a ředitele úřadu vlády. Tím by se měl stát Radek Augustin, současný ředitel analytického odboru Kanceláře prezidenta republiky.

Kubovičová po vytvoření jednobarevné menšinové vlády ANO zůstane na pozici mluvčí hnutí.

Mluvčím končícího kabinetu Bohuslava Sobotky (ČSSD) byl po celou dobu jeho existence Martin Ayrer. Před nástupem do Strakovy akademie byl mluvčím ČSSD.

Autor: ČTK Foto: ČTK/AP , Hnutí ANO

Další čtení

Kvůli pádu ještědské lanovky v Liberci jsou obžalováni tři lidé a České dráhy

Domácí
3. 7. 2026

Archeologové z Monoxylonu V dopluli do cíle, Egejským mořem urazili 430 km

Domácí
3. 7. 2026
Na silnici I/38 u obce Štoky na Havlíčkobrodsku havarovala dvě nákladní auta, po nehodě začala hořet. Oba řidiči zemřeli.

Smrtelná nehoda dvou kamionů na pět hodin zavřela silnici na Havlíčkobrodsku

Domácí
3. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ