Policie pátrá po řidiči dodávky, který v pátek po 7.30 srazil na přechodu pro chodce před Základní školou J. Husa v Písku tři školáky ve věku osm až deset let. Děti vstoupily na přechod v době, kdy na semaforu svítila zelená. Zatím neznámý řidič jedoucí od ulice Nádražní nerespektoval červený signál stůj a pokračoval v jízdě. Děti na přechodu srazil a z místa nehody ujel. Informovala o tom mluvčí policie Kamila Ingrišová.
Dvě děvčata utrpěla lehká zranění a jsou hospitalizována v písecké nemocnici.
Podle svědkyně šlo o dodávku typu Ford Tranzit tmavě zelené barvy s jednou řadou sedadel a nákladovým prostorem. Za volantem seděl muž ve věku kolem 40 let s krátkými vlasy. Ve vozidle jela spolujezdkyně a dítě ve věku školáka prvního stupně základní školy.
Policisté žádají případné svědky o pomoc. Jakékoli informace k události mohou sdělit na linku 158 nebo přímo dopravním policistům na číslo 974 235 254.
Muž přejel na přechodu u školy tři děti a ujel
Domácí
16. 9. 2011 13:49
V Písku srazil řidič na přechodu u školy tři děti (ilustrační foto).
Autor: ČTK Foto: Profimedia