Muž přinesl v Brně do nemocnice dítě, jehož se zřekla matka

Domácí
10. 8. 2012 10:42
Chlapec, jehož se zřekla matka, je v pořádku (ilustrační foto).
Chlapec, jehož se zřekla matka, je v pořádku (ilustrační foto).

Do jedné z brněnských nemocnic přinesl ve čtvrtek odpoledne muž dítě, kterého se údajně zřekla jeho matka. Jde o chlapečka narozeného v červnu. Muž se nepředstavil, dítě předal sociální pracovnici v nemocnici a odešel. Chlapec je v pořádku.

Muž miminko přivezl v kočárku. Nechtěl je dát do babyboxu, který slouží pro odložené děti. Předal je přímo pracovnici nemocnice, protože se domníval, že o ně bude lépe postaráno.

Muž uvedl, že dítě není jeho a matka se o chlapečka odmítla starat. Lékařka dítě prohlédla a poté, co zjistila, že je v pořádku, bylo převezeno do dětského centra.

Policistům se ještě ve čtvrtek podařilo kontaktovat otce dítěte. Ten ovšem uvedl, že není biologickým otcem a o dítě zájem nemá. ,,Budeme zjišťovat další okolnosti případu. Budeme pátrat, zda nebylo uneseno nebo jestli se jeho matka nedopustila trestného činu opuštění dítěte," uvedla mluvčí policie Andrea Straková.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025
ilustrační foto

S montéry se zlomilo rameno plošiny. Jeden zemřel, druhý je těžce zraněný

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ