Myslel, že je v Německu. Český pirát silnic o stovku překročil rychlost

Domácí
6. 9. 2013 11:30
Policejní hlídka v Rakousku naměřila autu Porsche s českým řidičem za volantem rychlost 195 kilometrů za hodinu (ilustrační foto).
Policejní hlídka v Rakousku naměřila autu Porsche s českým řidičem za volantem rychlost 195 kilometrů za hodinu (ilustrační foto).

V Rakousku ve čtvrtek chytili dalšího českého "piráta silnic". Jak informovala agentura APA, policisté provinilce přistihli, když jel na dálnici v úseku s omezenou rychlostí téměř 200 kilometrů v hodině.

Incident se odehrál na dálnici u tyrolského města Hall. V úseku s rychlostí omezenou na nejvýše 100 kilometrů v hodině tam policejní hlídka naměřila autu Porsche s českým řidičem za volantem 195 kilometrů za hodinu. Čech se prý domníval, že je ještě v Německu, kde "jel bez omezení".

Policisté muži nejprve odebrali řidičský průkaz, po zaplacení kauce mu ho však vrátili. Nicméně podle agentury Čech nyní nesmí na území Rakouska řídit auto.

Autor: ČTK Foto: Shutterstock

Další čtení

ilustrační foto

Devět zraněných při srážce autobusu a osobního auta. Letěly i dva vrtulníky

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Odmítač očkování i covidu může dostat tři roky. U soudu je drzý, trvá na "pravdě"

Domácí
18. 9. 2025
ilustrační foto

Před pěti lety otrávili Bečvu. Podle rybářů není stále v kondici, nikoho nepotrestali

Domácí
18. 9. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ