Na Slapech se potopil lodní přivoz přibližně s 60 lidmi na palubě

Domácí
30. 7. 2016 17:37
Na přehradě ve Slapech se v sobotu odpoledne potopil lodní přívoz (ilustrační foto).
Na přehradě ve Slapech se v sobotu odpoledne potopil lodní přívoz (ilustrační foto).

Poblíž Živohošti na vodní nádrži Slapy se v sobotu odpoledne potopil lodní přívoz. Na palubě bylo padesát až šedesát lidí, nikdo nebyl zraněn. Nehodu podle mluvčí středočeských hasičů mohlo způsobit přetížení plavidla.

Hlášení o nehodě dostali hasiči krátce před 14.30. "Našim hasičům se potom podařilo z přívozu vodu vyčerpat a v současné době je přívoz vytažený ke břehu," řekla to mluvčí středočeských hasičů mluvčí Vladimíra Kereková. Podle mluvčí středočeské záchranky Petry Effenbergerové na místo nehody mířil vrtulník záchranné služby, byl ale odvolán.

Přívoz u Živohošti spojuje přes Slapskou přehradu starou a novou část obce. Přepravuje lidi, kočárky a bicykly. V provozu je podle webu přehrady od června do srpna.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Robert Zlatohlávek

Další čtení

Obhájci titulu Argentinci porazili v dramatu Kapverdy 3:2 po prodloužení

Domácí
4. 7. 2026
ilustrační obrázek

Stoletý Hurvínek za sebou má náročnou sezonu: po turné v Japonsku a USA se vrací domů

Domácí
4. 7. 2026
ilustrační obrázek

Porodnost v Česku klesá, v Kolíně přesto hlásí rekordní zájem

Domácí
4. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ