Na stadionu Hvězda unikal oxid uhelnatý. Hasiči prostor odvětrávají

Domácí
31. 8. 2019 14:46
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Na zimním stadionu Hvězda v Praze 6, na němž trénují hokejisté, byla v sobotu naměřena zvýšená koncentrace oxidu uhelnatého. Asi sto lidí muselo stadion opustit. "Hasiči odvětrávají prostor stadionu a provádí další měření," uvedli pražští hasiči na twitteru.

Oxid uhelnatý je bezbarvý a bez zápachu. Je vysoce jedovatý, vzniká při nedokonalém spalováním dřeva, plynu, benzinu, uhlí či dalších látek. Na zimních stadionech se často zvýšené hodnoty naměří kvůli spalinám z rolby upravující led.

Otrava nastává po vdechnutí většího množství této látky. Prvními příznaky jsou obvykle bolesti hlavy, nevolnost, závrať, malátnost a zmatenost. Typické je třešňové zbarvení kůže a sliznic.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Krumphanzl Michal

Další čtení

ilustrační obrázek

Ruční kosa a hrábě v akci: Dobrovolníci budou pečovat o vzácné louky na Vysočině

Domácí
23. 6. 2026
ilustrační obrázek

Pátrání v Čelákovicích: Policisté hledají ozbrojeného muže mířícího k učilišti

Domácí
Aktualizováno: 23. 6. 2026 11:19
ilustrační obrázek

Druhé kolo přijímaček: Přes 13 tisíc uchazečů se dnes dozví, zda uspěli

Domácí
23. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ