Na <span>Vánoce snad bude sníh,</span> hlavně na horách

Domácí
10. 12. 2009 20:10
Zasněžené hory netrpělivě očekávají všichni lyžaři.
Zasněžené hory netrpělivě očekávají všichni lyžaři.

Zasněžené hory netrpělivě očekávají všichni lyžaři.Na Vánoce by mohl být sníh, hlavně na horách. Občasné sněžení by mělo podle měsíčního výhledu Českého hydrometeorologického ústavu vydržet nejméně do 10. ledna.

Příštích deset dní bude velmi mrazivých. V noci může přituhnout až na minus třináct, při jasné obloze až na minus patnáct stupňů. Přes den meteorologové očekávají mrazy mezi sedmi a jedním stupněm pod nulou. Občas by mělo sněžit, sněhové srážky budou četnější na horách.

V období od 20. do 31.prosince hydrometeorologové očekávají občasné sněžení, mohou se vyskytnout i mrznoucí srážky nebo déšť. Zpočátku období mohou nejvyšší denní teploty ještě klesat až k minus šesti, ale postupně se oteplí na minus dva až plus čtyři stupně. V noci pak může rtuť teploměru klesat k minus sedmi.

ČTĚTE TAKÉ: Varování: od pátku pokryje silnice náledí 
                        Uplynulá dekáda byla nejteplejší v historii 
                        Rozpačitá sezona. Kde si už v Alpách zalyžujete?

První lednová dekáda přinese velkou oblačnost, srážky budou většinou sněhové. Nejvyšší denní teploty by měly být mezi třemi až minus třemi stupni Celsia, v noci by mohly klesnout až k minus osmi. Následujících 30 dní by mělo být teplotně podprůměrných a srážkově průměrných.

Ilustrační foto: Tomáš Nosil

Autor: ČTK

Další čtení

Univerzita Pardubice oslaví listopadové výročí programem nejen pro veřejnost

Domácí
11. 11. 2025
ilustrační foto

Česko požádá o odpuštění příspěvků na migraci. Díky "našim" Ukrajincům

Domácí
Aktualizováno: 11. 11. 2025 22:36
ilustrační foto

V noci na středu a na čtvrtek bude velká šance vidět v Česku polární záři

Domácí
11. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ