Dienstbier a Chovanec ministry? Špatná zpráva

Domácí
12. 1. 2014 06:15
Jiří Dienstbier.
Jiří Dienstbier.

Vážení a milí čtenáři!

Prezident Zeman jmenuje Bohuslava Sobotku premiérem tento týden, v pátek 17. ledna. A pak, někdy za měsíc, možná i celou vládu. Je to zpráva dobrá, nebo špatná?

František Nachtigall.V každém případě, ať už vláda bude jakákoliv, je to zpráva dobrá. Konečně skončí vláda bez mandátu, vláda špatná, vláda odborníků, či spíš vlků, kteří se vrhli na kořist a cupovali, co kde šlo. Odbornost v tom rozhodně nebyla.

Ale pojďme už k nové vládě. Ať už v ní bude kdokoliv, měl by dostat šanci. Ale každé pravidlo má své výjimky. A stejně tak i tohle. Pro mě osobně jsou těmi výjimkami dva adepti. Jiří Dienstbier, muž, který touží po jakékoliv funkci, ale především muž, který je pověstný svou dokonalou "pracovitostí". Toto není kandidát na ministra, toto je kandidát na cokoliv - a to je špatně.

A druhým mužem, jenž by dle mého ve vládě být neměl, je Milan Chovanec. Nemám dost informací na to, abych dokázal posoudit, zda se bakalářské studium, normálně trvající tři roky, dá stihnout za devět měsíců. Třeba to možné je. V Plzni určitě, tam takových kromě Chovance bylo víc. Ale člověk, který nejdřív zradí Sobotku a jde proti němu, aby ve chvíli, kdy se to jemu samotnému hodí, zradil znovu a vrátil se k Sobotkovi, není kvalifikován k žádné veřejné funkci. Protože až se mu to bude hodit, zradí zas. A takového ministra nechci.

Ostatní ministerští kandidáti sami velmi brzy předvedou, zda se na své posty hodí a skutečně něco umějí. Něco mi říká, že u mnohých se ještě budeme divit. Ale nechť sami ukážou, co v nich je.

Hezký týden!

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ