Stropnický je James Bond a Škromachovo sněžínkování

Domácí
24. 2. 2014 08:45
Kupte si TÝDEN.
Kupte si TÝDEN.

Vláda a prezident

Kabinet o 14 mužích a 3 ženách v programovém prohlášení slíbil, že bude důsledně uplatňovat princip rovnosti žen a mužů.

Sice jsme to trochu čekali, přesto nás syrová otevřenost nového ministra vnitra překvapila. "Rozklad bude pokračovat," oznámil na brífinku Milan Chovanec.

V dejvické budově ministerstva obrany je skryt nebezpečný genius loci. Novopečený šéf resortu Martin Stropnický, dosud herec a diplomat, se svěřil, že se v něm - jako prý v každém muži - skrývá kus malého Jamese Bonda. To se tedy máme nač těšit.

Sněmovna

Místopředsedkyně komory za ANO Jaroslava Jermanová řídila poslaneckou schůzi v hráškově zelené mikině se zipem a kapucí. Ve srovnání s kostýmkářkami Němcovou či Parkanovou je to střet světů.

Na základě dohody předsedů poslaneckých klubů skončila minulou středu schůze sněmovny už v pět odpoledne, tedy hodinu před začátkem hokeje se Švédskem. Tak snad to všichni stihli.

Na olympiádě se v družném hovoru sešli český katolický primas Dominik Duka a kosmonaut (plus komunista a velvyslanec) Vladimír Remek. Tedy dva Češi, kteří by nejpravděpodobněji měli potkat Boha.

Anonistu Martina Komárka pohoršil televizní seriál, konkrétně díl parodující natáčení porna. Je-li poslanec opravdu takový stydlín, otevírá to záhadu, kde přišel ke svým pěti dětem.

I komunistka může mít duši, dokonce něžnou. "Ráda dostávám dárky. Každý z nás je rád mile překvapen, byť maličkostí," napsala poslankyně KSČM Kateřina Konečná. Není to ale zjevná výzva ke korupci? Co na to Ivo Ištvan?

Aféra Nagyová - Nečas - Rittig ještě zdaleka neskončila, a už je tu další: jedna z dcer miliardáře Pavla Tykače kousla ve školce dceru Jiřího Paroubka Margaritu.

Senát

Ani plat místopředsedy Senátu (i s náhradami asi 170 tisíc) není nekonečný. "Zdá se, že tuto zimu se už snad ani sněžínkování nedočkáme. Tak alespoň ušetříme za topení, a to se hodí," vyhlíží jaro Zdeněk Škromach.

Místopředsedkyně komory Miluše Horská právě tráví dovolenou na Srí Lance. A odtamtud vzkázala domů: "Doporučila bych všem českým nezaměstnaným, kteří si stěžují, aby se jeli podívat tam, kde je opravdu chudo." No, nezaměstnaní by určitě rádi, jde ale o to, jestli jim paní senátorka dá na letenku.

Kupte si TÝDEN.

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ