Nečas sehnal práci u miliardáře. "Protože má přehled"

Domácí
28. 1. 2014 07:25
Expremiér Nečas se odebral z politiky do soukromé sféry.
Expremiér Nečas se odebral z politiky do soukromé sféry.

Expremiér a bývalý předseda ODS Petr Nečas radí miliardáři a developerovi Pavlu Sehnalovi, který je majitelem finanční skupiny SPGroup.

"Spolupracujeme, a to už delší dobu," citují Sehnala Lidové noviny, které informaci přinesly. Nečas deníku odepsal, že není veřejný činitel a do jeho příjmů novinářům nic není.

Sehnal uvedl, že využívá Nečasových znalostí státní správy. "Radí mi třeba i v případě, že se něco píše v novinách, a já se ho zeptám, zda to je tak doopravdy, nebo ne, protože on má přehled," řekl listu. Dodal, že nebude říkat, jak Nečase platí, ale pro bývalého premiéra to prý rozhodně není hlavní zdroj obživy.

Nečas rezignoval na funkci předsedy vlády i ODS loni v červnu v souvislosti s aférou blízké spolupracovnice a partnerky Jany Nečasové-Nagyové.

SPGroup má v portfoliu majetek v hodnotě několika miliard korun. Podniká v oblastech obchodování a správy cenných papírů, správy průmyslových podniků, realitní a developerské činnosti a pojišťovnictví. Součástí skupiny je například Slavia pojišťovna. Mezi nejvýraznější nynější projekty skupiny patří podle LN akvapark v Čestlicích nedaleko Prahy.

List připomíná, že Nečas je dalším z bývalých premiérů, který podobně jako Mirek Topolánek a Stanislav Gross odešli do soukromé sféry. Nečas také působí jako pedagog na vysoké škole CEVRO Institut.

Autor: ČTK Foto: Robert Sedmík

Další čtení

Pietní místo před hotelem Thermal v Karlových Varech

Ve Varech chtějí přejmenovat ulici po Bartoškovi. Už by nebyla Moskevská

Domácí
9. 5. 2025
Hraboš polní

Jak se počítají hraboši? Podle východů z nor. Ubylo jich, ale nebezpečí trvá

Domácí
9. 5. 2025
ilustrační foto

Řidič kamionu převážel eura za miliony. Dopadli ho celníci. Přišel o ně a mlčí

Domácí
9. 5. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ