<span>Nejteplejší den</span> v letošním roce? Dnes

Domácí
1. 8. 2008 12:00
Na některých místech bude i čtyřicet stupňů.
Na některých místech bude i čtyřicet stupňů.

Na některých místech bude i čtyřicet stupňů.Letošní rok má na svém seznamu nejteplejší den. Je jím dnešek, kdy se očekává, že rtuť teploměru vystoupí až na 34 stupňů. Na sluníčku bude v té době až o osm stupňů více, takže v některých částech Prahy teplota překročí čtyřicítku.

Největší horko se očekává dnes mezi 14. až 18. hodinou. Lidé by měli omezit přímý pobyt na slunci a tělesnou aktivitu.

„Dnešní den patří určitě k nejteplejším dnům v tomto roce," řekla on-line deníku TÝDEN.CZ Jaroslava Hajáková z Českého hydrometeorologického ústavu. Překonání teplotního rekordu z Klementina, kde v roce 1994 naměřili 36 stupňů ve stínu, však neočekává.

Ve čtvrtek byla nejvyšší teplota naměřena v Klatovech, kde dosáhla 32,8 stupňů Celsia.

V sobotu se ochladí 

Po vlně veder má v sobotu přijít ochlazení. Bouřky očekávají meteorologové zejména dnes večer a v sobotu na Moravě, ale mohou se vyskytnout na celém našem území. Provázet je mohou přívalové deště nebo krupobití. Napršet může místy až padesát milimetrů srážek.

V sobotu se rtuť teploměru bude pohybovat pouze mezi 21 až 25 stupni Celsia. V neděli se pak počasí opět umoudří a lidi zase budou moci vyrazit k vodě. Neděle bude polojasná s teplotami kolem 28 stupňů Celsia.

Ilustrační foto: Robert Zlatohlávek

Další čtení

Instalace lustru z mosazi a křišťálu z první poloviny 19. století, který se vrátil po renovaci do poutního chrámu Navštívení Panny Marie. Od ledna ho čistili a opravovali v dílnách sklářské společnosti Preciosa Lighting v Kamenickém Šenově. Původně se měl lustr rozsvítit už o Velikonocích, kvůli skryté závadě na jedné z nosných kovových částí se oprava protáhla.

Do poutního chrámu v Hejnicích se po renovaci vrátil monumentální lustr

Domácí
15. 4. 2026
ilustrační obrázek

Žena vyhrožovala vystřílením nemocnice v Plzni, skončila v cele

Domácí
15. 4. 2026
ilustrační obrázek

Jednodenní dálniční známka by měla podle Senátu nově platit 24 hodin

Domácí
15. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ