Nový Jičín chce vystěhovat Romy z centra

Domácí
4. 4. 2007 09:20
ilustrační foto
ilustrační foto

ilustrační fotoNovojičínská radnice prodala zdevastované domy ve třech ulicích nedaleko centra města, kde bydlí přibližně 200 romských nájemníků. Noví majitelé hodlají domy kompletně opravit a většinu lidí vystěhovat. Nájemníci, z nichž mají mnozí problémy s placením nájemného, se však hodlají bránit. Napsala to moravskoslezská příloha Mladé fronty Dnes.

Město chce pomoci alespoň rodinám, které rádně platí nájemné. Pokud nemají dluhy vůči městu, radní jim nabídnou ubytování v takzvaných bytech nízkého standardu. Noví majitelé domů nevylučují, že ti z obyvatelů, kteří mají řádnou nájemní smlouvu na dobu neurčitou, a nemají problémy s placením činží, se po rekonstrukci budou moci do původních bytů vrátit.

Romské rodiny se chtějí bránit, prý nevěděly, že se dům prodává. Jinak bychom se taky přihlásili, říkají někteří nájemníci.

Radnice naopak tvrdí, že záměr na prodej domů zveřejnili přesně podle zákona. O jejich koupi prý usilovali i někteří Romové, ale nabízeli menší částky než pozdější majitelé.

Foto: Karel Šanda

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Penny Market dostal od ČOI maximální možnou pokutu za nesprávně určované slevy

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační foto

Nová vyhláška ve Vsetíně zakáže spát a polehávat na veřejných prostranstvích

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační foto

Česko vstoupilo do dalšího tropického týdne, znovu hrozí silné bouřky

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ