O <span>holčičku z hloubětínského babyboxu</span> se přihlásila matka

Domácí
10. 4. 2009 21:07
Nalezená holčička se možná vrátí ke své matce.
Nalezená holčička se možná vrátí ke své matce.

Nalezená holčička se možná vrátí ke své matce.O asi osmiměsíční holčičku, kterou našli zdravotníci ve středu v babyboxu v Gyncentru v pražském Hloubětíně, se přihlásila jeho údajná matka. Žena řekla, že byla v obtížné finanční situaci a že chce nyní dítě zpět. Bude ale muset podstoupit testy DNA, aby prokázala, že je dítě skutečně její.

Informovala o tom televize Prima. "Já jsem neměla peníze, abych jí mohla koupit jídlo," řekla údajná matka. Dítě zatím musí zůstat v kojeneckém ústavu. Matku čekají nejenom testy rodičovství, ale musí také prokázat, že se o dítě dokáže postarat.

Holčička z hloubětínského babyboxu je 17. dítětem, kterému projekt babyboxů pomohl.

O NALEZENÉ HOLČIČCE V BABYBOXU INFORMOVAL JAKO PRVNÍ TÝDEN.CZ,
ČTĚTE:
Babybox zachránil sedmnácté dítě. Holčičku v růžovém
              Holčička z hloubětínského babyboxu jde do předběžné péče

Podobný případ se odehrál před časem v Ostravě. Osmnáctiletá žena tu odložila pětiměsíční dceru, záhy se o ni ale přihlásila. I toto dítě zatím zůstává v ústavu.

ČTĚTE TAKÉ: Soud: Holčička z babyboxu se k matce nevrátí

Ilustrační foto: archiv Týdne

Autor: ČTK

Další čtení

Po čtvrtečních bouřkách bylo dnes po poledni bez proudu ještě asi 1640 míst

Domácí
27. 6. 2025

Syn norské princezny je podezřelý ze 23 trestných činů včetně tří znásilnění

Domácí
27. 6. 2025
I takhle by mohl vypadat školní oběd. Je to špatně nebo dobře? A bude dětem chutnat? (ilustrační foto)

Jak se bude vařit po prázdninách ve školách? Je to na nich, mají rok na změnu

Domácí
27. 6. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ