ODS: Porodné by mělo klesnout na třináct tisíc korun

Domácí
29. 6. 2007 07:45
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoPolitici ODS se kloní k tomu, že porodné za první dítě by místo nynějších 17,5 tisíce korun mělo činit 13 tisíc korun. Informuje o tom Mladá fronta Dnes (MfD). Připomíná, že vláda premiéra Mirka Topolánka (ODS) dosud zamýšlela snížit porodné za první dítě od počátku příštího roku na 15 tisíc korun a že za každé další dítě by měl stát po narození vyplácet 13 tisíc korun.

"Při diskusi o úpravách reformy jsme v ODS dospěli k tomu, že by porodné mělo být stejně vysoké za každé dítě. Počítáme s tím, že by šlo o třináct tisíc korun," řekla MfD poslankyně ODS Alena Páralová. Ministr práce a sociálních věcí Petr Nečas (ODS) podle deníku s takovým návrhem souhlasí. Stát by díky tomu ušetřil zhruba 200 milionů korun, uvedl ministr.

Vládní reformou veřejných financí, která s různými úsporami počítá, se nyní zabývají sněmovní výbory. Dolní komora jako celek by o ní měla hlasovat v srpnu.

Ilustrační foto: Petra Mášová

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Miliardy v koši: Proč Česko nevyužilo ani polovinu dodaných covidových vakcín

Domácí
29. 8. 2026
Exponáty projektu Forest of Civilizations - Les civilizací, tvořený 133 monumentálními exponáty ze subfosilních dubů starých přibližně 6 500 let

Považovali to za shnilý odpad. V zemi přitom ležel unikátní poklad starý 6500 let

Domácí
29. 8. 2026
ilustrační obrázek

Konec propadání v první třídě i asistenti do lavic: Začíná nový školní rok

Domácí
29. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ