Okamura zavřel obchod s jídlem, měl málo zákazníků

Domácí
8. 8. 2013 18:35
Tomio Okamura.
Tomio Okamura.

Senátor Tomio Okamura se na konci srpna chystá představit své hnutí Úsvit. Slibuje, že se k němu kromě poslance Radima Fialy přidají i další zákonodárci ze současné sněmovny. Méně se mu ale daří na poli podnikání. Nedávno musel zavřít svůj obchod s japonským jídlem v pražské Mikulandské ulici.

Obchod v centru Prahy JAPA shop je evidentně opuštěný a prostor je nabízený k pronájmu. Dříve se zde daly koupit japonské produkty od jídla, přes kosmetiku po oblečení a nádobí. Podle senátora a někdejšího kandidáta na prezidenta Tomia Okamury stojí za uzavřením obchodu nezájem lidí.

"O víkendu tam nikdo nechodil. Přes týden tam je ruch, ale víkendy jsou mrtvé," řekl on-line deníku TÝDEN.CZ Okamura. Obchod tedy musel zavřít. Senátor už má ale další plány, hodlá na Praze 6 otevřít kurzy vaření. "Bude to samozřejmě japonská kuchyně a kurzy budou zaštítěny mým jménem. Vaření ale přenechám radši profesionálům," řekl Okamura.

Tomio Okamura odhaduje svůj majetek na víc než čtyřicet milionů korun. Počítá do něj byt s garážemi, pozemky a umělecká díla. Kromě obchodu s japonskými potravinami provozuje i cestovní kancelář Miki Travel. Podle majetkového přiznání z června si v roce 2012 vydělal podnikáním téměř 12 milionů.

Autor: Eva HofrichterováFoto: ČTK

Další čtení

Letos chce nakupovat v Black Friday třetina Čechů. Patříte mezi ně?

Domácí
16. 11. 2025

Sázava na Benešovsku vybudovala nový sběrný dvůr za 36 milionů Kč

Domácí
16. 11. 2025

Anna Honzáková byla první absolventkou české lékařské fakulty

Domácí
16. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ