Opilí řidiči můžou <span>přijít o auto</span>. Zabaví jim ho policie

Domácí
10. 1. 2008 07:28
Ilustrační foto
Ilustrační foto

Ilustrační fotoMělnická policie zabavuje vozy řidičům, které za volantem opakovaně nachytá pod vlivem alkoholu nebo bez patřičných dokladů. Řidič své auto vydá buď dobrovolně, nebo později na základě příkazu státního zástupce. Informaci přinesly deníky Právo a Mladá fronta Dnes.

V současné době stojí na policejním dvoře v Mělníce celkem devět aut, které strážníci odebrali řidičům. Neobvyklý postup policistům umožňuje trestní řád, protože zabavený vůz je věc důležitá pro trestní řízení. Po zabavení automobilu se koná soud, který může rozhodnout o propadnutí vozu do majetku státu, nebo o vrácení auta majiteli a uložení jiného trestu.

Foto: ČTK

Autor: ČTK

Další čtení

Návrat veder: Česko zasáhne vlna veder, rtuť teploměru může dosáhnout 35 stupňů

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

Klempíř po protestech: Chvilkaři chtějí jen víc peněz, my plníme sliby voličům

Domácí
22. 6. 2026
ilustrační obrázek

„Bylo to něco, s čím jsme se nikdy nesetkali,“ líčí hasič, který zasahoval u tornáda

Domácí
22. 6. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ