<span>Po deštích povodně</span>? Západní Čechy hlásí ohrožení

Domácí
18. 4. 2009 09:08
Na řadě míst na Plzeňsku mají na řekách třetí povodňový stupeň.
Na řadě míst na Plzeňsku mají na řekách třetí povodňový stupeň.

Na řadě míst na Plzeňsku mají na řekách třetí povodňový stupeň.Na několika místech v Plzeňském i Karlovarském kraji byly vyhlášeny povodňové stavy. Nejhorší situace je na Šumavě na Otavě a jejích přítocích, kde hladiny řek v noci dosáhly třetího povodňového stupně - stavu ohrožení, vyplývá z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu.

Třetího stupně dosáhla Otava v Sušici i Rejštejně a na přítocích Křemelná ve Stodůlkách. Druhý stupeň pak platí na Vydře v Modravě. Druhého povodňového stupně dosáhla v noci na dnešek i řeka Klabava v Hrádku u Rokycan.

K TÉMATU: Přichází jarní tání, ne stoletá povodeň

Podle předpovědi meteorologů by hladiny řeky měly začít už během dneška klesat. To se projevilo už například na Klabavě. Otava a její přítoky ale zatím stále ještě stoupají, Otava v Sušici podle měření v 6:00 dosáhla 199 centimetrů, v Rejštejně bylo naměřeno 202 centimetrů.

Povodňový stav je důsledkem intenzivních srážek, které zasáhly západní Čechy v pátek a trvaly i během noci na dnešek. V Plzeňském kraji spadlo během pátku okolo 30 mm srážek.
Srážky zvedly hladiny řek i v Karlovarském kraji. Tam ale platí první, nejnižší pohotovostní stupeň jen v Podhoře na řece Teplá.

Ilustrační foto: Robert Zlatohlávek

Autor: ČTK

Další čtení

Stavbu obchvatu Přeštic o tři měsíce zpozdí výzkum archeologů

Domácí
12. 7. 2025

Asociace: Počet asistenčních zásahů kvůli hnízdům hmyzu se loni zdvojnásobil

Domácí
12. 7. 2025
ilustrační foto

Novináři se zastali Rychlíkové. Čelí nenávisti za odhalení Turka jako násilníka

Domácí
11. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ