Po razii u advokátů obviněno deset lidí včetně tří policistů

Domácí
13. 12. 2017 16:05
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Policie obvinila deset lidí po zásahu, který od úterka prováděla mimo jiné v advokátních kancelářích kvůli údajnému ovlivňování trestních řízení. Mezi stíhanými jsou tři policisté, jeden bývalý policista a jeden advokát.

"K trestným činům, které kriminalisté kladou skupině za vinu, patří krácení daní, padělání listin či zneužití pravomoci," uvedla mluvčí Městského státního zastupitelství v Praze Štěpánka Zenklová.

"V současné době probíhají výslechy, takže je zatím předčasné vyjadřovat se k tomu, zda bude u některého z obviněných podán návrh na vzetí do vazby," uvedla mluvčí.

Desítka stíhaných, tři cizinci a sedm Čechů, se údajně provinila pěti různými trestnými činy. Nejpřísnější trestní sazba - až osm let vězení - jim hrozí za krácení daní. Někteří z obviněných údajně napomáhali k neoprávněnému pobytu cizinců, někteří se budou zpovídat i z neoprávněného přístupu k počítačovému systému.

Zenklová potvrdila, že jeden z obviněných je pracovníkem telekomunikační společnosti. K tomu, čeho se konkrétně skupina dopouštěla, informace zatím neuvedla. Stejně tak se nechtěla vyjádřit k totožnosti stíhaného advokáta.

Generální inspekce bezpečnostních sborů kvůli kauze od úterního rána zasahovala na několika místech v Praze. Podle mluvčí inspekce Radky Sandorové zásah pokračoval i ve středu. Server Aktuálně.cz v úterý napsal, že věc se týká vynášení informací o kontrolách cizinců.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Švancara Petr

Další čtení

Nejmladší mistr světa Gukeš si zahraje na šachovém festivalu v Praze

Domácí
8. 1. 2026

Hasiči zasahují u požáru rodinného domu ve Zlonicích na Kladensku, jeden zraněný

Domácí
8. 1. 2026
ilustrační foto

Znovu varování před tenkým ledem. Na Brněnské přehradě to dělá plyn z bahna

Domácí
Aktualizováno: 8. 1. 2026 18:38

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ