Předpověď počasí
Bouře s přívalovými dešti hrozí v Čechách až do středy
29.05.2018 11:24
Bouře s přívalovými dešti a kroupami mohou zasáhnout velkou část Čech i v úterý a ve středu. Oznámil to Český hydrometeorologický ústav, který před bouřkami varoval už v pondělí. Voda může zatopit níže položená místa a sklepy či podemlít silnice.
Výstraha meteorologů před silnými bouřkami platí pro západní část Středočeského kraje a Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský a Ústecký kraj v úterý mezi 14.00 a 22.00 a ve středu mezi 12.00 a 22.00. Bouřky mohou být podle meteorologů doprovázeny krupobitím a přívalovými dešti.
Místy, hlavně na menších tocích, proto může kolísat průtok a mohou se rozvodnit i jindy suchá koryta. Dá se očekávat i rychlý odtok vody ze svahů a zatopení míst v nižších polohách.
Bouřky postihly především západní část republiky již minulý týden. Podle pojišťoven způsobily stovky škod v řádu milionů korun.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.