Část Česka zasáhne silný vítr, varují meteorologové

Domácí
13. 9. 2015 10:59
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Východu ČR hrozí od nedělního večera silný vítr, na hřebenech hor může mít v nárazech rychlost více než 110 kilometrů v hodině. Výstraha platí od 21.00 do pondělí 18.00 pro kraje Olomoucký, Moravskoslezský a Zlínský, týká se ale jen poloh od 600 metrů nad mořem výše, informoval Český hydrometeorologický ústav.

Nárazy větru budou většinou dosahovat rychlosti 50 až 70 km/h, od vyšších poloh Beskyd a Jeseníků to bude 75 až 110 km/h, na hřebenech ojediněle i více. "V pondělí později odpoledne a večer bude vítr ve východní polovině ČR slábnout," uvedli meteorologové.

Lidé by kvůli větru měli odstranit nebo upevnit volně položené předměty. Není vhodné se zdržovat v okolí starších budov, kterým hrozí stržení střešní krytiny, a v blízkosti větších stromů. Lidé by také měli omezit horské túry, a to zejména do hřebenových partií.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační obrázek

Kostelecké uzeniny žádají o dotaci, ministerstvo řeší střet zájmů

Domácí
29. 5. 2026
ilustrační obrázek

Domov pro seniory bez registrace i péče: klienti byli podle Červeného kříže hladoví

Domácí
29. 5. 2026

Slezská Ostrava na sobotu chystá rodinný festival, nabídne program na dvou scénách

Domácí
29. 5. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ