Do Česka přijde <span>pravé jaro.</span> Oteplí se a bude pršet

Domácí
17. 3. 2010 14:50
Koncem týdne přijde do Česka opravdové jaro (ilustrační foto).
Koncem týdne přijde do Česka opravdové jaro (ilustrační foto).

Koncem týdne přijde do Česka opravdové jaro (ilustrační foto).Ve čtvrtek začne opravdové jarní počasí, polojasnou oblohu doplní teploty kolem 13 stupňů Celsia. Teploty až k 16 stupňům se pak udrží nejméně do konce týdne, neděle a pondělí však zřejmě proprší. Podle meteorologů budou očekávané teploty až čtyři stupně nad normálem, může za to teplé proudění od jihozápadu.

"Denní teploty vystoupí postupně na 11 až 15 stupňů, v sobotu i na 16 stupňů Celsia," uvedli meteorologové. Zároveň hlásí konec mrazivých nocí, koncem týdne by se měly nejnižší noční teploty pohybovat mezi čtyřmi až osmi stupni. Naplní se tak zřejmě pranostika na 19.března, která říká, že svatý Josef s tváří milou končí zimu plnou.

K TÉMATU: O víkendu bude teplo, sněhu bude už jen ubývat

Začátek astronomického jara připadá na neděli, kdy by mělo být sice teplo, ovšem také déšť a mlhy. Podobná předpověď platí i na začátek příštího týdne, pak by se však nebe mělo opět vyjasnit. Teploty by mohly mírně poklesnout, odpoledne se očekává maximálně 11 stupňů.

Ilustrační foto: profimedia.cz

Autor: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Padá vám sníh ze střechy? Za škody odpovídáte, hrozí i trestní stíhání

Domácí
10. 1. 2026

Turek podá žalobu na Pavla, chce omluvu za zdůvodnění, proč nemá být ministrem

Domácí
9. 1. 2026
ilustrační foto

Na Brněnské přehradě přibývají díry v ledu. Strážníci jich napočítali už 21

Domácí
9. 1. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ