Martin na bílém koni nepřijede. Čekají nás mlhy

Domácí
20. 10. 2011 15:03
Mrazy ani velké sněžení do poloviny listopadu nečekejme (ilustrační foto).
Mrazy ani velké sněžení do poloviny listopadu nečekejme (ilustrační foto).

Teploty v příštích čtyřech týdnech neklesnou výrazněji pod nulu, a to ani v noci. Bílou nadílku v nižších polohách meteorologové kolem svatého Martina ani v následujících týdnech neočekávají; ani na horách příliš nenasněží.

Nejchladnější noci přijdou podle dlouhodobé předpovědi Českého hydrometeorologického ústavu do konce října. Při mlze nebo nízké oblačnosti se budou pohybovat mezi sedmi až dvěma stupni Celsia, v místech s vyjasněním bude kolem nuly, v nejbližších dnech ale klesnou za jasného počasí i k minus čtyřem stupňům.

Převládat bude do konce měsíce podzimní inverzní charakter počasí. Zpočátku bude většinou jasno až polojasno s ranními mlhami. Postupně pak bude přibývat mlh a nízké oblačnosti, která se v posledních dnech měsíce udrží místy po celý den. V místech s nízkou oblačností bude ojediněle mrholit, později se ojediněle objeví i slabý déšť. Na horách bude do konce října skoro jasno a přes den relativně teplo.

Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat mezi šesti až 11 stupni, za slunečného počasí vyšplhají až ke 14 stupňům Celsia. Kde bude celý den mlha nebo oblačno, nevystoupají teploty nad šest stupňů.

Začátkem listopadu bude opět v nížinách převážně zataženo a mlhavo místy s mrholením, na horách skoro jasno. Později bude oblačnosti přibývat, objeví se déšť, na horách později srážky smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty se budou pohybovat mezi osmi až dvěma stupni Celsia, v místech s přechodným vyjasněním klesnou k nule. Nejvyšší denní teploty očekávají meteorologové mezi šesti až 12 stupni. V místech s celodenní mlhou nebo nízkou oblačností se budou ale držet okolo čtyřech stupňů.

V druhé polovině listopadu bude převládat proměnlivý charakter počasí, většinou s velkou oblačností a občasným deštěm, na horách budou srážky přechodně smíšené nebo sněhové. Nejnižší noční teploty očekávají meteorologové mezi šesti stupni a nulou, při přechodně zmenšené oblačnosti kolem minus dvou stupňů. Denní maxima se budou pohybovat mezi pěti až 11 stupni.

Celkově bude období teplotně průměrné a chudší než obvykle na srážky.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

Nemocných žloutenkou A je v Praze 25krát víc než loni, 11 lidí zemřelo

Domácí
27. 10. 2025
Liberecká botanická zahrada dokončila rekonstrukci opláštění prvních tří pěstebních skleníků (na snímku z 21. října 2025), které po čtvrtstoletí dosloužilo.

Liberecká botanická zahrada dokončila rekonstrukci prvních tří skleníků

Domácí
27. 10. 2025

Turecko koupí 20 bojových letadel Eurofighter Typhoon od Britů

Domácí
Aktualizováno: 27. 10. 2025 20:50

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ