Po víkendu se mírně ochladí, trápit nás bude náledí

Domácí
9. 1. 2011 14:53
V následujících dnech bude chodce trápit náledí.
V následujících dnech bude chodce trápit náledí.

První polovina příštího týdne bude o něco chladnější než končící víkend. Přes den budou nicméně teploty vystupovat mírně nad nulu, v noci se opět bude tvořit náledí. Především na horách se objeví sněžení, očekávají meteorologové.

Nejvyšší denní teploty se budou většinou pohybovat kolem dvou stupňů Celsia. Zatímco přes den tak bude sníh dále odtávat, v noci budou kvůli poklesu teplot pod nulu roztáté zbytky namrzat. Námraza bude rizikem zejména v noci na úterý, kdy teplota klesne na jeden až minus tři stupně Celsia, při vyjasnění v Čechách až k minus pěti stupňům.

Kluzké stále na některých místech zůstávají jen zvolna odtávající ledové plotny. Pády na namrzlých chodnících a nehody na mnoha místech Česka způsobila ledovka a náledí hlavně v noci ze čtvrtka na pátek.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

Po bombovém útoku na silnici v Kolumbii je 14 mrtvých, více než 38 zraněných

Domácí
26. 4. 2026
ilustrační foto

V jarní Sbírce potravin lidé darovali 623 tun zboží, meziročně o 105 tun více

Domácí
26. 4. 2026
ilustrační obrázek

Babiš mění karty: nemocnice v Letňanech bude vojenská, pod zemí se ukryje krizový štáb

Domácí
26. 4. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ