Na půlnoční bez kabátů
Počasí na Štědrý den: bude až abnormální hic
21.12.2012 13:15
Meteorologové zpřesnili předpověď na Vánoce: rtuť teploměru může vystoupat i nad 12 stupňů Celsia a bude pršet. Teplo má být hlavně v Čechách, na Moravě může v neděli hrozit ledovka, uvedl Český hydrometeorologický ústav.
"Podle aktuálních materiálů se 24. prosince budou nejvyšší teploty v Čechách pohybovat kolem deseti stupňů Celsia, na jihu Čech, na Plzeňsku nebo v Praze se teplota může dostat i přes 12 stupňů Celsia. Na Moravě a ve Slezsku bude ve srovnání s Čechami chladněji, přesto mrznout nebude, denní maxima budou kolem čtyř stupňů Celsia," sdělil meteorolog Jan Šrámek. Denní maxima by se měla udržovat nad nulou až do Silvestra.
V noci by se měly teploty stále držet mírně pod bodem mrazu, a hrozí tak ledovka. "Na Moravě a ve Slezsku bude v neděli nejdříve sněžit, později bude sněžení přecházet do deště a teploty budou déle zůstávat pod nulou nebo blízko nuly. Ledovka se tam v neděli a pravděpodobně i v noci na pondělí bude tvořit místy, tedy podstatně víc než v Čechách," varoval Šrámek.
Meteorologové ale upozorňují, že předpověď na svátky je velmi nejistá. V nejbližších dnech totiž bude podle numerických předpovědních modelů v blízkosti českého území teplotní rozhraní. Česko se tak může ocitnout jak v teplém, tak ve studeném vzduchu, což má hlavní vliv na předpověď teplot.
Diskuse
Diskuze u článků starších půl roku z důvodu neaktuálnosti již nezobrazujeme. Vaše redakce.