Pozor, na Moravě opět hrozí silné bouřky, varují meteorologové

Domácí
11. 7. 2012 11:05
Na Moravě se odpoledne a večer čekají bouřky.
Na Moravě se odpoledne a večer čekají bouřky.

Na Moravě se mohou ještě ve středu odpoledne a večer tvořit silné bouřky s kroupami, přívalovými srážkami a silnými nárazy větru, varoval Český hydrometeorologický ústav. Výstraha platí od dnešního poledne do 22 hodin pro Jihomoravský, Zlínský, Olomoucký a Moravskoslezský kraj.

Počasí v Česku ve středu ovlivňuje od západu zvlněná studená fronta. Před ní proudí na Moravu a do Slezska teplý vzduch od jihu. Na východě území se tak odpoledne a večer ojediněle vyskytnou silné bouřky. Napršet v nich může až 30 litrů vody na metr čtvereční za hodinu, vítr v nárazech by mohl podle předpovědi dosáhnout rychlosti 70 kilometrů v hodině.

Při bouřkách v uplynulých dvou týdnech vznikly škody za stovky milionů korun. V příštích dnech očekávají meteorologové snížení teplot a s ním i uklidnění situace. Znovu se teploty k tropickým třicítkám vyšplhají až na přelomu července a srpna.

Autor: ČTK Foto: Profimedia , © Gerald French/Corbis

Další čtení

Forman měl silný vliv na začátek mé kariéry, uvedl Douglas ve Varech

Domácí
5. 7. 2025

Výpadek proudu postihl milion odběrných míst, způsobil ho spadlý kabel

Domácí
4. 7. 2025
ilustrační foto

Analytici: Evropa potřebuje inteligentní sítě. Zvýší bezpečnost, sníží cenu

Domácí
4. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ