Příští týden bude až 24 stupňů, pak se ochladí

Domácí
8. 5. 2016 10:30
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Teplé počasí už zřejmě vydrží, dočasně se ochladí pravděpodobně v polovině května. Příští týden bude rtuť teploměru šplhat k 20 až 24 stupňům Celsia, o týden později bude průměrná maximální teplota kolem 18 stupňů. Poslední květnový a první červnový týden bude teplejší, nejvyšší teploty vystoupají v průměru k 21 stupňům. Konec pátého měsíce by měl být ale deštivější. Vyplývá to z dlouhodobé předpovědi počasí, kterou zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

Relativně nejvíce srážek podle meteorologů zřejmě spadne v týdnu od 23. do 29. května, naopak nejméně v posledním týdnu sledovaného období. Noční teploty by už neměly klesnout pod nulu, v nadcházejících dvou týdnech budou většinou od šesti do deseti stupňů Celsia.
Dlouhodobý teplotní průměr v ČR ve sledovaném období je 14,1 stupně Celsia a průměrný úhrn srážek 66 milimetrů. Nejtepleji bylo ve zmíněných čtyřech týdnech v roce 1979, kdy průměrná teplota dosáhla 16,5 stupně Celsia. Naopak minimum z roku 1991 činí 10,1 stupně Celsia.

Měsíční výhled odhaduje celkový charakter počasí, nepostihuje proto všechny možné výkyvy, upozorňuje opakovaně ČHMÚ. Úspěšnost výhledu se pohybuje u teplot kolem 75 procent, u srážek kolem 65 procent.

Autor: ČTK Foto: ČTK

Další čtení

ilustrační foto

Potomci vysídlenců kvůli Werhmachtu vysadili na Prostějovsku Alej svobody

Domácí
8. 11. 2025
ilustrační foto

TOP 09 si po Pekarové zvolila nového předsedu Matěje Ondřeje Havla

Domácí
8. 11. 2025
Vlak typu 842 - ilustrační foto

Být to letadlo, spadlo by. Vlak na Vyškovku vzplál z překvapivého důvodu

Domácí
8. 11. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ