Příští týden začne pršet, o prázdninách se ochladí

Domácí
3. 10. 2015 16:55
Říjnové počasí bude deštivé.
Říjnové počasí bude deštivé.

Příští týden začne pršet a celý říjen má být na déšť bohatý. Očekávané srážky však deficit po letošním suchu nevyrovnají, upozornil Český hydrometeorologický ústav. Od začátku roku do konce září chybí 180 litrů vody na metr čtvereční. Nejméně pršet by mělo o podzimních prázdninách na konci měsíce, kdy se však ochladí na průměrných devět stupňů Celsia přes den.

Průměr srážek pro říjen dosahuje 31 litrů na metr čtvereční, letošní říjen by měl průměr převýšit. Pršet by mělo zejména příští týden a pak v týdnu od 19. října.

Říjen by měl být teplejší, než je na tento měsíc obvyklé. Rtuť teploměru by mohla šplhat až k 18 stupňům, a to až do 25. října, kdy končí letní čas. Poté se ochladí a teploty klesnou pod průměr.

Autor: ČTK Foto: , ČTK/Vondrouš Roman

Další čtení

Armáda nabrala 2997 vojáků, 133 procent plánu, Babiš obraně garantuje dvě procenta HDP

Domácí
14. 8. 2026
náměstek ministra vnitra Lukáš Klučka (vlevo) a ředitel DIA Bohdan Urban

Stát bude dnes veřejně testovat aplikaci eDoklady před komunálními volbami

Domácí
13. 8. 2026

ÚS: Justice porušila práva Jiřikovského, na svobodu se ale zatím nedostane

Domácí
12. 8. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ