Sobota bude slunečná, v neděli večer přijdou bouřky

Domácí
15. 7. 2011 13:14
Víkend má být teplý a slunečný, ochladí se příští týden.
Víkend má být teplý a slunečný, ochladí se příští týden.

Třetí prázdninový víkend by měl být podle předpovědí meteorologů většinou slunečný. Ze západu by měl přinést vyšší teploty, které budou kulminovat v neděli. Příliv teplého vzduchu ukončí studená fronta až začátkem pracovního týdne. Pršet by podle Českého hydrometeorologického ústavu mělo jen ojediněle.

V sobotu se očekává jasno až polojasno, místy zvětšená oblačnost a na horách ojediněle přeháňky. Nejvyšší denní teploty se budou pohybovat v rozmezí 22 až 26 stupňů Celsia. V neděli se poté mohou vyšplhat až nad třicet stupňů Celsia, zejména na východě republiky. Při zvětšené oblačnosti se ojediněle mohou vyskytnout přeháňky nebo bouřky. K večeru bude postupně od západu přibývat oblačnosti s přeháňkami a bouřkami.

Začátkem příštího týdne se ochladí, teploty dosáhnou v Čechách jen 20 stupňů, na Moravě pak 20-25 stupňů, jak bude nad naším územím od západu postupovat zvýšená oblačnost, která přinese déšť a místy bouřky. Od úterý bude oblačno až zataženo s přeháňkami nebo občasným deštěm, na východě a severovýchodě budou srážky i trvalejší. Ve druhé polovině období se bude počasí postupně zlepšovat.

Autor: - red -Foto: ČTK

Další čtení

Jan Lipavský vede českou diplomacii od prosince 2021

Domácí
2. 7. 2025

Zlínský kraj zajistí posílení dopravy na Dny lidí dobré vůle ve Velehradě

Domácí
2. 7. 2025

Nymburskou nemocnici ochromil kyberútok, funguje v nouzovém režimu

Domácí
1. 7. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ