Teploty stoupnou nad 20 stupňů, idylu ale naruší déšť

Domácí
2. 4. 2016 15:15
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Duben přinese nadprůměrné teploty, které budou šplhat až k dvaceti stupňům. Hlavně začátek měsíce bude nezvykle teplý, ale také deštivý. Vyplývá to z měsíčního výhledu počasí, který zveřejnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ).

"První a druhý týden předpovědi - 4. až 17. dubna - budou teplotně nadprůměrné. Přitom první polovina prvního týdne bude slunečná a velmi teplá, druhá polovina deštivá a chladná," sdělili meteorologové. Poslední dva dubnové týdny se již budou pohybovat kolem průměru pro dané období.

Průměrná denní teplota bude po celý duben podle výhledu ČHMÚ zhruba mezi 14 a 16 stupni Celsia. Horní hranice rozpětí denních teplot se pak bude postupně posouvat ke 20 stupňům a v posledním týdnu i přes dvacítku.

Zároveň přinese duben podle meteorologů nadprůměrný objem srážek. Deštivo bude pravděpodobně hlavně v příštím týdnu a v posledním dubnovém týdnu. Dlouhodobý srážkový průměr pro období od 4. dubna po 1. květen činí 37 milimetrů, tedy 37 litrů na metr čtvereční.

Autor: ČTK Foto: ČTK , Zehl Igor

Další čtení

Lékaři letos zachytili nejvíc případů borreliózy od roku 1986, téměř 8000

Domácí
19. 10. 2025

Poválečné osídlení pohraničí byla největší vnitřní migrace v českých dějinách

Domácí
19. 10. 2025
Podnik Lázeňské lesy a parky Karlovy Vary postupně obnovuje lesní tůně v okolí města. Na snímku je tůň u Kolovského rybníka.

Karlovarské lázeňské lesy vybudovaly čtyři nové tůně, celkem jich mají 40

Domácí
18. 10. 2025

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ