Udeří silné bouřky s kroupami a tropy, varují meteorologové

Domácí
9. 8. 2017 11:47
Ilustrační foto.
Ilustrační foto.

Do Čech ve středu večer dorazí bouřky a přívalový déšť s kroupami. První intenzivní srážky očekávají meteorologové večer po 21.00 a v noci na čtvrtek. Další přijdou ve čtvrtek odpoledne a v pátek. Moravu naopak potrápí ve čtvrtek odpoledne vedra přesahující 34 stupňů, v pátek rtuť teploměru vystoupí nad 31 stupňů. Vyplývá to z aktuálních informací Českého hydrometeorologického ústavu.

"Nad střední Evropou se bude vlnit výrazné frontální rozhraní oddělující velmi teplý vzduch na východě a chladný na západě," uvedli meteorologové. Očekávají, že při dešti může spadnout až 40 litrů vody na metr čtvereční.

Výstraha před silnými bouřkami platí od 21.00 do čtvrtečního rána zejména pro Prahu, Středočeský, Pardubický, Královéhradecký a Liberecký kraj a Vysočinu. Zahrnuje i Blanensko, Jesenicko, Šumpersko a Bruntálsko. Přívalový déšť může zatopit sklepy.

Vedra budou ve čtvrtek panovat v Jihomoravském, Olomouckém, Zlínském a Moravskoslezském kraji, výjimkou jsou místa nad 600 metrů nadmořské výšky. Vysoké venkovní teploty mohou lidem působit zdravotní komplikace. Měli by proto omezit tělesnou zátěž a nepobývat na slunci v poledne a odpoledne. Doporučuje se i hodně pít neslazené nealkoholické nápoje bez kofeinu, přednostně neperlivých, které je vhodné kombinovat s minerálkami.

Autor: - red -, ČTK Foto: ČTK

Další čtení

STAN nominuje na místopředsedkyni Sněmovny Barboru Urbanovou

Domácí
Aktualizováno: 31. 3. 2026 00:20
ilustrační foto

Vláda zařadila na vnitrostátní sankční seznam ruského občana Rogače

Domácí
30. 3. 2026
ilustrační foto

Prezident Pavel udělil čtyři milosti, celkem dosud tresty prominul 23 lidem

Domácí
30. 3. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ