Varování: na východě až 35 °C, na západě bouřkový "mejdan"

Domácí
3. 7. 2012 11:45
Na Česko se opět řítí silné bouřky.
Na Česko se opět řítí silné bouřky.

Českou republiku od úterního poledne opět zasáhnou místy silné bouřky s přívalovým deštěm, kroupami a nárazovým větrem. Mohou se proto rozvodnit řeky, které jsou po předchozím dešti už plné vody, varoval Český hydrometeorologický ústav. Na východě území budou odpolední teploty stále stoupat až k 35 stupňům Celsia.

Výstraha před velmi silnými bouřkami platí od úterních 12 hodin do středečních 6 hodin pro všechny kraje s výjimkou Karlovarského a Ústeckého kraje. Pro Plzeňský kraj platí do středečního rána povodňová bdělost.

Meteorologové očekávají, že lokální bouřky doprovodí přívalové srážky s úhrny až kolem 50 milimetrů vody a vítr může v nárazech dosahovat síly kolem 90 kilometrů za hodinu. Lidé v nižších polohách Jihomoravského, Zlínského, Olomouckého a Moravskoslezského kraje mají podle předpovědi počítat až do odvolání s vysokými teplotami.

Autor: ČTK Foto: Profimedia

Další čtení

ilustrační obrázek

Kvůli vlně veder klesl kyslík v Dyji na nulu. Ryby uhynuly, část se podařilo zachránit

Domácí
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Počasí v Česku se uklidní, tropy střídá slunečno. Déšť se vrátí o víkendu

Domácí
2. 7. 2026
ilustrační obrázek

Navzdory růstu daňových příjmů se rozpočtový schodek prohloubil na 183,6 miliardy

Domácí
2. 7. 2026

Naše nejnovější vydání

TÝDENInstinktSedmičkaINTERVIEWTV BARRANDOVPŘEDPLATNÉ